Четвер, 28.03.2024, $TIM
E$
Вітаю Вас Гость | RSS

ВОЛОХІВКА-СЛОБОЖАНЩИНА-УКРАЇНА

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » 2018 » Вересень » 19 » День осіннього рівнодення: прикмети і звичаї свята
09:11
День осіннього рівнодення: прикмети і звичаї свята

День осіннього рівнодення припадає на 23 вересня.

 

Осіннє рівнодення - щорічне астрономічне явище, при якому день дорівнює ночі - з цього моменту починається скорочення світлового дня - дні стають коротшими, а ночі - все довшими.

День осіннього рівнодення починається, коли Сонце перетинає екватор і переходить в південну півкулю - Земля цей момент займає строго вертикальне положення щодо Сонця, а день і ніч розділяються порівну - по 12 годин.

Відповідно, день осіннього рівнодення знаменує початок астрономічної осені в північній півкулі і весни - південному.

 

З осіннього рівнодення починається бабине літо, яке триватиме кілька днів, потім погода почне псуватися і буде ставати все холодніше й холодніше, віщуючи швидке настання зими.

 

За своїм енергетичним властивостям день осіннього рівнодення прирівнюють до молодика. Як і молодик, День осіннього рівнодення добрий для починань. Можете сміливо починати нові справи, не боятися труднощів, в цей день вам багато чого буде вдаватися.

 

Під час рівнодення за народними звичаями і прикметами прийнято спалювати сміття і в цілому - робити генеральне прибирання. У цей період також збільшуються шанси знайти свою любов. Тому одиноким дівчатам рекомендується класти другу подушку на ліжко, а у ванній залишати другу зубну щітку.

Варто всіляко залучати в свій дім щастя і удачу. Можна помедитувати, тоді всі відповіді на ті питання, які вам актуальні, до вас прийдуть самі.

Традиції осіннього рівнодення

У давнину в День осіннього рівнодення проводили свято врожаю і гуляння, тим самим дякували природу за дари перед холодною зимою. Раніше вірили, що в цей день вода до світанку має особливі якості і жінка, яка вмивається до світанку цією водою до старості буде красунею. А якщо облити водою дитину на порозі будинку, то він буде здоровим весь рік.

Цікавим обрядом очищення було спалювання старих непотрібних речей, так як люди вірили, разом з ними згорять нещастя попереднього року. До цього дня вважається, що день рівнодення - це найкращий час для підбиття підсумків. Сучасні прихильники свята в цей день вірять в необхідність вітати схід і захід, починати в цей день нове і позбавлятися від старого.

У день осіннього рівнодення починається друга половина бабиного літа і, за народними прикметами, яка погода буде в цей день, такий буде і осінь.

У цей період стежили за врожаєм горобини - якщо він багатий, то осінь буде дощовою, а зима - холодною.

Якщо на горобині і березі з'явилося жовте листя, то зима почнеться з ранніх заморозків і буде холодною.

Багатий урожай жолудів обіцяє багато снігу на Різдво.

Тепла і суха погода в цей день обіцяє м'яку зиму.

Якщо в день осіннього рівнодення відлітають журавлі та інші птахи - чекайте суворої зими.

Якщо у вересні спостерігаються грози, то осінь буде теплою.

У вересні слов'яни відзначали кілька свят. Перший Осеніни (віддання Овсеня) - свято початку осені і подяки Землі за урожай.

Овсень в слов'янської міфології був божеством, що відповідає за зміну пір року, тому початок вересня вважалося благодатний період для того, щоб подякувати Духів і Природу за все дари, які вона принесла людям.

У день осіннього рівнодення у древніх слов'ян наступав сьомий місяць року, який називався Вересень (Таусень, Радогощ) і присвячувався Велесу - Богу трьох світів (Прави, Яви, Нави), "три сторони буття" або "три світи слов'янського міфологічного світорозуміння" .

Переглядів: 1192 | Додав: Зимовський | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
погода
Календар
«  Вересень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Block title