Tuesday, 24.05.2022, $TIM
E$
Вітаю Вас Гость | RSS

ВОЛОХІВКА-СЛОБОЖАНЩИНА-УКРАЇНА

Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Форма входу

Головна » 2017 » July » 4 » ОЙ НА ІВАНА ТА HA КУПАЛА
16:34
ОЙ НА ІВАНА ТА HA КУПАЛА

Івана Купала – стародавнє свято східних слов’ян, присвячене літньому сонцестоянню.Івана Купала у 2017 році святкують в ніч з 6 на 7 липня, що припадає на четвер і п'ятницю.Раніше Івана Купала святкували у час літнього сонцестояння – 20-22 червня. Свято було на честь Сонця, тож і святкування відбувалося, коли сонце приходило до зеніту (найвищої небесної точки), дні найдовші, а ночі найкоротші.Свято Купайла відбувалося саме в період, коли сонце найвище піднімалося над землею, давало найбільше тепла і світла, виявляло свою найвищу чудодійну силу для рослинного і тваринного світу та для людини. Вся рослинність досягала свого апогею, все нестримно росло, розцвітало, множилося, раділо життю. Купала наші предки називали богом плодючості, тож свято носило сексуальний характер.

Традиції та обряди
•    На сході сонця слід умитися або викупатися у річці. Ця процедура змиє всі захворювання з тіла, прибере прищі, зміцнить імунітет;
•    Щоб позбутися від тарганів, павуків та інших комах, що мешкають у квартирі, потрібно окропити ранковою росою стіну, ліжко, кути і підлогу будинку;
•    У ніч на Івана Купала дівчата ходили в ліс збирати лікарські трави і квіти. Знахарі переконані, що в цей період кожна рослина наповнюється незвичайною силою, здатною вилікувати від багатьох захворювань. Особливим попитом користувалися деревій, звіробій і ромашка;
•    У цей день прийнято було збирати квіти для ворожіння. Знайшовши квітку, дівчина клала її під подушку. Якщо бутон розпустився, це до швидкого заміжжя, а зів’ялий говорив про те, що дівчина не вийде заміж цього року;
•    Плели вінки, які пускали по воді. За традицією потрібно було назбирати 12 різних видів рослин і з них зробити вінок. Якщо він потоне – дівчина не вийде заміж в цьому році, якщо відплив від берега – наречений ходить зовсім близько;
•    Як тільки сонце сідало, молодь розпалювала величезне багаття. Тримаючись за руки, вони стрибали через нього. Якщо молоді люди “подолали перешкоду” не розтискаючи рук, значить судилося їм бути разом, а якщо навпаки – пара скоро розлучиться.

Головними персонажами свята були Купало та Марена. Їхні опудала готували наперед.
Святкування починалося звечора і крутилося навколо вогнища. Ця традиція збереглася досі. А ви знаєте, що символізує вогонь? Наші предки вважали, що багаття – це сонце-ембріон в утробі матері. Цього ж вечора неодружені дівчата гадали на нареченого. Вони плели вінок, кидали його у воду, а хлопці ці вінки діставали. Якщо хлопець діставав вінок – дівчина була змушена цілуватися з ним. Переважно, новоспечена пара проводила весь вечір разом. А оскільки святкування проходило всю ніч, то часто ці пари незабаром одружувалися.

.Потім дівчата несли до лісу гілку з плодового дерева. Прикрашали її там і водили хороводи навколо. Хлопці знаходили дівчат, відбирали гілку.

Ну а потім, переважно парами, всі йшли шукати міфічний цвіт папороті.В цей час рослини набирали чарівних, лікувальних та цілющих властивостей. Лише в Купальську ніч на папороті, серед ночі розцвітала чарівна вогняна квітка щастя – кочедижник. Хто її зірве, той усе на світі знатиме, дістане без труднощів усі скарби, матиме чудодійну силу робити все тією рукою, яка зірвала Квітку щастя. Вона як філософський камінь мала би дарувати багатство і вічну молодість. Але, підозрюємо, для молодих людей – це був просто шанс побути удвох.
До речі, святкували не лише молоді і неодружені. Дорослі люди всю ніч не спали і охороняли господарку від духів. Збирали трави – вважалося, що саме на Купала вони мають цілющі властивості. Проводили дійства біля криниці.

Церква святкує народження Івана Хрестителя 7 липня (24 червня за старим календарем). Відповідно язичницьке святкування з обрядами перенесли у ніч з 6 на 7 липня. Згідно з християнською вірою саме Іван Хреститель охрестив перших християн у водах Йордану.У цей день прийнято ходити в лазню і перший раз в цьому році паритися свіжими березовими віниками. «Іванський віник», який нібито має магічну силу, можна додати квіти та листя папороті. А краще зробити його з дванадцяти трав, зібраних в купальську ніч.
Ніч без сну…
 За повір'ями, в купальську ніч, яка є найкоротшою, не можна спати, оскільки в цей час оживає не лише природа, а й особливо активною стає всяка нечисть — відьми, перевертні, русалки, чаклуни, домовики, водяники, лісовики.
Проте скупатися у відкритій воді потрібно обов'язково: в цей час вся нечиста сила виходить з річок і морів, тому людині нічого не загрожує. У цю ніч вода набуває цілющих властивостей, допомагає очистити тіло і душу від поганих помислів і зла.
Існує легенда, що в день на Івана Купала можна зцілитися росою. Але для цього треба встати раніше і пройтися босоніж по траві.
Суджений мій, ряджений ...
 У вечір цього дня дівчата гадають на судженого — кидають у воду свої вінки, а хлопці повинні їх дістати. Вінок — це символ щастя та одруження. Чий вінок хлопець дістане, того й дівчина повинна поцілувати і мусить бути з ним у парі на це свято (як правило, вибір завчасно узгоджують).
Якщо вінок тоне відразу — коханий розлюбив, і весілля з ним не відбудеться, до берега приб'є — незаміжньою бути в цьому році. У кого вінок найдовше попливе — буде щасливою, а у кого свічка довше прогорить — проживе довге-предовгих життя.
Також існують ворожіння на свічці: ламають її на дрібні шматочки, кладуть у металеву ложку. Ложку нагрівають до тих пір, поки шматочки не перетворяться на розтоплений віск, а потім різко виливають його у воду і ворожать по фігурі.
Не підглядаючи, дівчата зривали букет квітів, який потім клали під подушку. Якщо з ранку виявиться, що зірвано як мінімум дванадцять різних трав, то у дівчини є великий шанс вийти заміж в цьому році.
Сила вогню
 Свято починається ввечері, напередодні Купала. Основним стрижнем, довкола якого відбуваються дійства, єкупальський вогонь, який символізує сонце-зародок у материнській утробі.
Він має горіти цілу ніч — від заходу Сонця-Ярила до лона Матері-Землі (смерті) до сходу (народження) Купала. Перед запаленням вогнища чотири чоловіки зі смолоскипами стають квадратом навколо хмизу, що позначає чотири сонця (чотири пори року). Потім всі сходяться до хмизу і запалюють вогнище, що символізує «сонячне сплетіння».
Воно має горіти цілу ніч. Навколо нього молодь грає в ігри, співає пісні, водить хороводи. Але головне — це стрибки через багаття.
Існують прикмети, пов'язані з цим: якщо парубок найвище стрибнув — буде гарний урожай у його родини, вскочить у полум'я — чекай біди. Коли ж вдало перестрибнуть багаття юнак з дівчиною — вони неодмінно одружаться і проживуть у злагоді все життя.
Тому важливо знати, що не можна стрибати через Купальське вогнище будь із ким, а лише з судженим (судженою).

Володіючи сильною магічною енергією, купальський вогонь допоможе приворожити коханого хлопця, якщо він знаходиться на святкуванні. Привораживающее дію зробить змова, виголошений дивлячись на багаття:
«Гаряче вогонь палає, пітьму нічну висвітлює, любовну таємницю допоможе мені відкрити і мого коханого (ім'я) приворожити. Як тільки ми з ним за руки візьмемося, любовної пристрастю наповнимося. Вогонь кохання нашу зміцнить, серця навіки з'єднає»
Вимовивши слова змови, прикладіть всі сили, щоб переконати коханого стрибнути через багаття або втягніть його в купальський хоровод.
Приворотне замовляння на воду, хліб і сіль
Ця потужну приворотна змова дозволяє викликати любов обраної молодої людини. З цією метою необхідно виконати наступне: купальським вечером зайти в нетопленое приміщення лазні, налити воду в ємність, кинувши в неї трошки солі. Далі слід перехрестити підсолену воду скибочкою хліба. Провівши ці дії, слід промовити слова змови:
«Не можуть люди прожити без хліба, солі та води. Також і ти, Раб Божий (ім'я) без мене, Раби Божої (ім'я) не зумієш прожити. Вода поїть, хліб насичує, а ти мене завжди будеш пам'ятати і повік не забудеш. Відтепер і навіки. Амінь».
Потім потрібно з'їсти хліб, у воді сполоснути носову хустинку, і висушивши непомітно підкласти в кишеню об'єкту своєї любові. Цей обряд і приворот можна застосовувати і щодо чоловіка, в почуттях якого жінка починає сумніватися. Тоді в заговореній воді треба виполоскати сорочку чоловіка, яку він одягає найчастіше.
Змова на Івана Купала від зрад чоловіка
Заміжні жінки, які страждають від зрад чоловіка, можуть в день Івана Купала провести змова на посилення любовних почуттів чоловіка. З цією метою напередодні Іванова дня купіть дві срібні ложки. Дочекавшись півночі на 7 липня, зваріть для свого коханого чоловіка кашу з трьох круп – ячмінної, кукурудзяної і перлової крупи, змішаних в рівних кількостях. Коли каша буде готова, слід покласти в неї три ложки вершкового масла і таку ж кількість меду, посипавши далі дрібкою солі. Закінчивши приготування, поставте каструлю з кашею без кришки на підвіконня, так, щоб на неї падало місячне світло. На сніданку треба дати одну срібну ложку чоловікові, а другу взяти собі і починати їсти кашу з загального блюда, при цьому подумки промовити такі слова:
« Як куштуючи кашу місячну, мій дорогий чоловік насолоджується, її смаком і соковитістю уражається, так і мене Рабу Божу (ім'я) щоб він любив і день і ніч на руках носив.»
Любовна змова на Івана Купала з ритуал омовіння
В день Івана Купала у багато разів збільшуються магічні властивості води. Завдяки величезній енергії цієї стихії для проведення любовної змови використовується ритуал омовіння. Упросите свого обранця разом скупатися купальської ночі і перед входом в річку прошепотіть слова змови:
«Вода, водиця! Собою душі і тіла наші омий, для вічної любові серце (ім'я) відкрий. Нехай він, як тільки зануриться у воду, відразу душею і тілом до мене повернеться. Як ми поруч увійдемо в тебе, так і по дорозі життя пройдемо люблячи».
Потім сміливо йдіть у воду разом з коханим.
Змова на приворотне зілля в день Івана Купала
В купальську ніч готується сильне приворотне зілля, з допомогою якого викликають прихильність і любов свого обранця. З цією метою треба при місячному світлі зібрати тринадцять будь-яких трав і знайти на дорозі тринадцять різних камінчиків. Зібрані ритуальні предмети слід принести в будинок, поставити на вогонь каструлю з водою і кинути туди трави і камінчики. Дочекайтеся кипіння води і, тримаючи над нею руки, скажіть поспіль тринадцять разів слова:
«На дев'ятому небі три ясних зорі Святу Трійцю вихваляють. Вони мені, Рабу Божу (ім'я) віщують, що якщо я чаклунське зілля зварю, то в короткий термін до себе обраного приворожу. Допоможуть мені тринадцять чортів, а покличуть їх тринадцять трав і тринадцять каменів. Заклинаю, прийдіть і мені, Рабу Божу (ім'я) чаклунське зілля доварити допоможіть. Щоб ці слова були ліплення і на все життя прилипли до Рабу Божому (ім'я) міцно. Амінь».
Приготованим в ніч на Іванов день заговоренним зіллям треба користуватися 13 липня. Для цього необхідно розплескати приворотне зілля в місці, де зазвичай ходить жаданий суб'єкт.
Змова на залучення удачі в свято Івана Купала
На Івана Купала, замовляння на залучення удачі володіють потужним дією завдяки колосальній енергії сонця та вогню, які виявляють в купальські добу особливу активність. Найсильнішим дією володіє змова на сонце. Щоб його зробити необхідно в ніч на Івана Купала не спати, і дочекатися появи ранкової зорі. Дивлячись на появу перших промінчиків сходу потрібно сім раз вимовити:
«Червоне сонечко, сонечко ясне в синьому небі зійде, велику удачу принесе мені. Я першою його промені побачила і тому везучою стала. Знаю, що все буде в мене виходити, і буде мене щастя знаходити».
Змова на купальське вогнище
Звертаючись до вогненної енергії, змова на залучення удачі здобуває велику магічну силу. Від наших пращурів до нас дійшов змова, виголошувану ними під час хороводів навколо багаття. І в наші дні їм успішно користуються, обходячи в хороводі купальське вогнище і промовляючи при цьому магічні слова:
«Як священний вогонь нічку темну осяває, так і удача дні мої висвітлює. Стане в справах моїх ясно, а в житті прекрасно. Полум'я вогню до мене на весь рік удачу привернет, а бід я не зустріну цілий рік».
Успіх цього змови буде гарантовано в тому випадку, якщо під час хороводу рух відбувається за годинниковою стрілкою. У зворотному напрямку руху хороводу вимовляти слова змови не можна, інакше можна завдати шкоду своїм справам та задумам і надовго відвернути від себе примхливу фортуну.
Застосовуючи купальські змови, треба пам'ятати, що вони повинні виконувати з хорошими намірами. Тоді всі магічні ритуали, свершаемие в цю чарівну ніч, будуть успішними. Навпаки, не матимуть бажаного ефекту змови з побажаннями зла, адже народне свято Івана Купала несе в собі колосальний добрий настрій всіх людей, що беруть участь у його святкуванні.
Ворожіння на Івана Купала
 
День Івана Купала – самий загадковий, таємничий і містичний народний свято. Чарівною магією, що виходить від найбільших земних стихій – Сонця, Води і Вогню пронизана його атмосфера. Відзначається з язичницьких часів нашими предками в день сонцестояння, він служив поклонінню всемогутнім богам «Ярилу» і «Купали», що володіє величезною життєдайною енергією, що дає життя і плодоносність всьому живому на землі. Люди щиро вірили, що в купальську ніч вся навколишня природа наділяється чародейской силою, здатна розмовляти і передбачати майбутнє.
Ворожіння на багатті
Ворожіння на священному багатті – одне із самих улюблених ритуалів купальської ночі. Чарівне полум'я багаття, що освітлює темряву, створює чарівну атмосферу і енергетичне поле для ворожінь. Щоб дізнатися, що готує доля найближчим часом, слід з розбігу перестрибнути через вогонь купальського вогнища. Коли язики полум'я не доторкнулися до вас – це добрий знак успіху в любові і передбачення швидкої весілля та щасливе сімейне життя. А якщо вогонь зачепив ноги або одяг вам обіцяє чимало життєвих випробувань і розчарування в коханій людині.
Ворожіння на судженого по Купальскому вінку
Вінок здавна вважається символом нескінченності всесвіту, кругообігу сил, закладених у природі і оберегом від нечистої сили, псування і пристріту. Переддень купальської ночі присвятіть сплетіння вінок з польових трав і квітів. Перед заходом сонця загадайте на свого судженого і опустіть вінок плисти по воді:
•    відразу вінок потоне – не бачити заміжжя, суджений або розлюбить, або обдурить;
•    расплетется вінок на воді – в цьому році не для вас зіграють «Марш Мендельсона»;
•    повернеться вінок до вашого березі – не чекайте весілля в цьому році;
•    попливе вінок до далекого берега – чекайте судженого з тієї сторони і весілля.
Ворожіння на судженого по Купальскому вінку і Купальскому вогнищу
Якщо у дівчини немає нареченого на Івана Купала, коли догорає Купальське вогнище треба загадати, хто буде судженим і кинути вінок у вогнище, після того, як через нього вже стрибали закохані пари. Якщо на льоту ваш спіймає вінок молодий чоловік – він і буде вашим судженим. Коли кілька дівчат, які мають улюблених хлопців, кинуть у вогнище свої вінки, то чий вінок згорить перший, та дівчина раніше подруг піде під вінець.
Ворожіння на вінках на виконання бажання
Щоб дізнатися виповниться ваше заповітне бажання, також як і при ворожінні на судженого треба сплести вінок, але обов'язково вплести в нього листя лопуха, траву ведмежого вушка, богородскую траву і квітучу братків. У центр вінка помістіть палаючу свічку або лучину. Загадуючи бажання, спускайте вінок на воду і слідкуйте за його поведінкою:
•    швидко відпливає від берега і спливає з палаючою свічкою далеко –бажання скоро здійсниться;
•    повернувся назад до берега – бажанню не судилося збутися;
•    зупинився вінок посередині водойми – проживете рік без змін, але і без проблем;
•    поплив ваш вінок далі інших – цей рік буде щасливим для вас;
•    свічка у вінку горить довше інших – очікується недовге життя;
Ворожіння по березовому вінку
Сплітаючи вінок з березових гілок, ворожили на здоров'я в майбутньому році. Коли кинутий у воду вінок спливав далеко – означало міцне здоров'я і довге життя, повертався назад – віщувало хвороби, а якщо швидко йшов на дно – слугувало провісником смерті.
Ворожіння по колам на воді
Про своє найближчому майбутньому можна дізнатися гадаючи по колам на воді. Загадавши в купальську ніч своє найпотаємніше бажання, наповніть велику миску водою і, кинувши в неї камінчик, порахуйте розходяться кола. Нарахували парна кількість – бажанням судилося втілитися в життя, а вийшло непарне кількість кіл – ваші бажання виявляться нездійсненними.
Ворожіння на ромашці
Щоб дізнатися, чи будете ви разом цей рік зі своїм коханим, поворожіть в Іванов день на ромашці. Щоб провести магічний ритуал, налийте в таз воду і опустіть туди дві квітки ромашки без стебла, заздалегідь їх першими літерами ваших імен. Якщо квіти попливуть поряд, то ваша пара разом буде йти по життю, а коли ромашки розійдуться в протилежні сторони, то вам чекає розлука.
Ворожіння з допомогою кульбаби
На Івана Купала, зірвавши кульбаба з білою пухнастою шапочкою, загадайте сокровенне бажання і з усією силою дуньте на нього. Якщо весь пух з шапки кульбаби відлетить – бажання неодмінно скоро здійсниться, якщо полетить половина шапки – бажання збудеться, але не так швидко, як хочеться, а якщо шапочка кульбаби практично залишиться незмінною – бажанням здійснитися не судилося.
Ворожіння на свічковий віск
Щоб дізнатися своє майбутнє з воску свічки треба купити в церкві свічку і розламавши її на кілька частин, розплавити віск. Далі розтоплений віск вилийте в посудину, наповнену холодною водою. Отримані з застиглого воску фігурки віщують події в майбутньому:
•    кільце і свічка означають весілля;
•    гаманець, монетка, скринька обіцяють багатство;
•    серце віщує любов;
•    прапор – неждані гості;
•    зірка обіцяє успіху;
•    фігурка, схожа на собаку – до нового одного;
•    квіти або квітка – до побачення з новим знайомим.
Погадав в наповнену чарами купальську ніч, лягайте спати, заздалегідь поклавши під подушку сім різних польових квітів, зірваних на світанку дня Івана Купала. В цю ніч ви побачите віщий сон, що передвіщає добрі зміни у житті.

 

 

Переглядів: 4481 | Додав: Зимовський | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
погода
Календар
«  July 2017  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Block title

Copyright MyCorp © 2022
Free web hostinguCoz